Dash & Dot w edukacji przedszkolnej

Roboty wprowadzą przedszkolaków w świat programowania i robotyki, zapewniając naukę poprzez fantastyczną zabawy!

Dlaczego?

Oto kilka powodów, dla których nasz robot powinien znaleźć się w Twoim przedszkolu

Nauka programowania

Bawiąc się robotami Dash i Dot, dzieci w przyjazny i angażujący sposób poznają świat nowych technologii. Aplikacje Go i Path pozwalają stopniowo odkrywać możliwości i sposób działania robotów.  W ramach pracy z robotami dzieci gromadzą liczne doświadczenia, które rozwijają orientację w przestrzeni i myślenie matematyczne. Daje to świetne podstawy do wprowadzenia w świat elementarnych podstaw programowania.

Wsparcie zajęć dydaktycznych

Roboty Dash i Dot w ramach zajęć dydaktycznych mogą stać się ważnym elementem skupiającym uwagę dzieci oraz pozwalającym poznawać świat z wykorzystaniem najnowszych technologii. Dzięki temu dzieci budują nawyk wartościowego korzystania z urządzeń mobilnych i używania ich do własnego rozwoju.

Świetna zabawa

Dash i Dot to interaktywne roboty o przyjaznym wyglądzie. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki szybko się z nimi zaprzyjaźniają i wprost nie mogą się doczekać „pracy” z robotami na.zajęciach Jako formę edukacyjnej zabawy grupowej można zorganizować np. wyścigi robotów albo mecz piłki „nożnej”. Paleta dźwięków, kolorów i zachowań naszych niebieskich przyjaciół pozwala na symulowanie z ich pomocą różnych zachowań, emocji, postaci i zwierząt. Daje to wiele okazji do kreatywnych i edukacyjnych aktywności.

Podstawy języka angielskiego – nauka przez zabawę!

Dash i Dot posługują się językiem angielskim, co jest świetną okazją do naturalnego uczenia się przez dzieci tego języka.  Zabawy i wydawane dźwięki pozwalają poznawać i utrwalać podstawowe słownictwo.

Ponad 80 przedszkoli w Polsce czynnie korzysta z robotów Dash & Dot podczas zajęć! Twoja placówka może być następna